balonare

Boli pancreatice si de ficat

Postata de florname cu 12 ani in urma.

buna ziua!
Am 23 ani si masor in talie 84 desi am o greutate de 58kg.Ce sa fac ce analize sa fac? mai ales dupa masa fac o burta cat o sura. iar in partea de jos la picioare si posterior arat ca un copil de 14 ani, sunt f.sp***a in comparatie cu abdomenul. ca ma sfatuiti?un raspuns va rog
va multumesc!

Raspunsuri (3)

alin

acum 12 ani

Trebuie sa mergi la o consultatie la un medic enterolog iar acesta iti va spune exact ce analize trebuie facute.

elena

acum 10 ani

Buna,am o problema si nu mai stiu ce sa fac,am o fata de 22 ani,de mai mult de un an,se plinge de balonari,gaze,constipatie,am mers la un medic,analize peste analize,nimic,ecografie,nimic,oare sa fie di cauza stresului,e studenta,in anul 3,dar in 2012 a decedat mama mea,sa fi suferit mai mult,nu mai stiu credeti-ma,ca nu stiu mie teama sa nu se inchida mai mult in sine,nu vrea sa mai aiba prieteni,sa nu o afecteze si pshic ,starea asta,va rog un sfat,merci.

ema.ylle

acum 8 ani

Analize stomac si ecografie genitala.