amar in gura

Boli pancreatice si de ficat

Postata de davalina cu 13 ani in urma.

Buna ziua! Azi de dimineata m-am trezit cu un gust amar in gura ce a persistat pe parcursul zilei. De asemenea mi se pare ca saliva este mai abundenta. Mentionez ca este prima data cand patesc asa ceva si ca nu am alte simtome in afara de o stare de slabiciune si ameteala usoara ;de vreo 2 zile am inceput sa iau magneziu la recomandarea medicului si tot in perioada asta fac un tratament cu antibiotice pentru o faringo-traheita. Care ar putea fi cauza?Multumesc!!

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Dacă tratamentul antibiotic urmat este cu Claritromicină sau un alt antibiotic din clasa macrolidelor este normal să aveţi un gust amar în gură

iorga claudia

acum 8 ani

exact acest lucru l-am patit si eu, dupa ce mi-am facut analizele de sange eram suspect de hepatita tot din cauza claritromicinei

Mariana S.

acum 12 ani

Incercati o cura de detoxifiere cu ZEOLIT-Pudra Detoxifianta. Este natural 100%, si toate , dar TOATE suplimentele alimentare de genul colonhelp contin min 30% zeolit.
Eu imi simteam ficatul greu, gust metalic in gura, eram balonata si constipata in permanenta.
Dupa o cura de detoxifiere de 3 luni, nu mai am probleme.
Pe remediu.ro am vazut ca au si un discount mare acum. Detoxifierea va va reda pe langa starea de bine, si energia si claritatea mentala necesara.

PETRE M.

acum 11 ani

Anul trecut am stat 1 luna in spital cu o pancreatita .Acum de citeva zile ma trezesc cu gura amara si dureri in partea stinga .Este ceva grav. multumesc