am un fel de durere sau prurit inauntru sub ficat de cateva zile.ce poate fi?sunt ingrijorat.multumesc

Boli pancreatice si de ficat

Postata de kkbasit cu 13 ani in urma.

buna ziua.de o saptamana am un fel de durere sau prurit mai bine zis sub ficat.simt ceva marit acolo inauntru.sunt putin ingrijorat.va rog foarte mult sa-mi spune-ti ce poate fi.va multumesc.

Raspunsuri (2)

Kasho

acum 13 ani

Pai ar putea sa fie de la colecist, dar ar putea fi si altceva! Medicul de familie iti va da un bilet de trimitere la ecografie abdominala si in functie de rezultat spre alte specializari + analizele de rigoare, mergi cu incredere la consultatie, ai nevoie!
Intre timp poti incepe sa bei cat mai mult ceai neindulcit de galbenele si ceva hepato protector ( o combinatie de mai multe plante care sa iti ajute ficatul si colecistul ) le poti lua de la farmacie sau plafar .

Medic Epuran

acum 13 ani

Descrierea d-vs este foarte săracă în detalii, aşa că la prima vedere aş tinde să suspectez o afecţiune biliară (posibil litiază biliară)