ALT TGP marit

Boli pancreatice si de ficat

Postata de membru263003 cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Am 34 ani si ieri am primit rezultatele analizelor de sange: toate sunt in limite normale cu exceptia ALT TGP=45 UI. Credeti ca este vreo problema?Multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Diana Enachescu

acum 9 ani

Valoarea TGP nu este foarte crescuta incat sa fie cazul de o afectiune a ficatului. Puteti sa folositi timp de 1 luna medicamente pe baza de plante pentru protectie a ficatului gen Hepatoprotect, Hepaid, Lagosa.

Utilizator11560442956

acum 4 ani

Bună ziua! Mia ieșit valoarea de 68 la tgp, puteți sa îmi spuneți un tratament pt a scădea valoarea? Mulțumesc!