alfha feto proteina

Boli pancreatice si de ficat

Postata de membru222398 cu 11 ani in urma.

buna ziua...la analize...mentionez ca am ciroza hepatica....mi-a iest AFP 7....care este de fapt val normala unele laboratoare zic 6ng/.mL,ALTELE 7 SIAM MAI CITIT PE NETCA INTRE 10 SI 20ng/mLPE UN FORUM INTERNATIONAL DESPRE CANCERUL HEPTIC DATORAT CIROZEI HEPATICE.....CARE ESTE REALA VALOARE UDE NU EXISTA PERICOL ....MULTUMESC

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Cred ca trebuie luate ca referinta intervalele de la laboratorul unde ai facut analiza. Fac aceasta analiza anual . La doua laboratoare intervalul de referinta este : < 7.0ng/mL ,iar la un altul,intervalul este de : 0,5 - 5 UI /mL........La tine este o crestere f. mica ,medicul la care esti in evidenta poate sa-si spuna parerea.