zentel suspensie orala

Boli intestinale

Postata de @ndutza cu 12 ani in urma.

buna seara am un baietel de 2 ani si 5 luni si de curan am fost la medicul de familie care mi a recomandat un tratament cu zentel suspensie orala 0,4g/10ml 3 zile consecutiv dupa acest tratament nu am observat nici un fel de "viermi" in scaunul lui e posibil sa nu aiba sau dupa acest tratament nu elimina ceva vizibil? o prietena mi a spus ca mi a fost recomandata o doza foarte mare de zentel nepotrivita pentru un copil de 2 ani si 5luni ? va rog sa ma ajutati sa imi dati un raspuns> va multuumesc anticipat.Anda

Raspunsuri (1)

Obih

acum 10 ani

Pai nu se vad, pentru ca viermii au fost faramitati in intestine, iar pe prospect spune ca afecteaza metabolismul parazitilor omorandu-i, asa mi-a spus farmacista, si il incerc si eu si ma simt foarte bine acum sunti n a doua zi