viermisori

Boli intestinale

Postata de fetitzacuminte cu 11 ani in urma.

bunaa..am 20 de ani si aseara cand m-am pus in pat am simtit ceva care ma deranja in jurul anusului ... am mers la baie si am gasit pe chilot un viermisor ff mic alb si subtire de aporx 1 cm sau 2..m-am speriat ff tare si am laut un medicament azidimineata(vermox)il avea in casa..va rog dati.mi un sdfat ceva ce pot face inafar faptului sa merg la medic pt ca nu sunt in tara si nu pot merge ca nu am medic de familie..mi-e frica sa nu se agraveze(m-am uitat azi si in scaun dar nu sa vazut nimi)..va rog ajutor!!!!

Raspunsuri (2)

crina-madalina

acum 11 ani

buna! cand a avut baietlul meu i-am dat tinctura de coriandru. este rau la gust dar foarte eficace.

gabriel

acum 11 ani

usturoi pasat adaugat apa strecurat si facut clizma si scapi de vermisori oxiuri.