vase limfatice

Boli intestinale

Postata de valy_gaby cu 11 ani in urma.

Buna.ziua nu cred ca e adresata la rubrica corespunzatoare intrebarea dar poate primesc si aici raspuns. O persoana cu traheea sectionata, totodata e sectionat un vas prin care circula substanta limfatica ce riscuri are, tinand cont ca medicii care l au cusut prima oara nu au observat acest lucru, dupa 6 zile fiind transportat la Iasi, si operat. Ni s-a spus ca lichidul ii e scurs in tot corpul iar inlocuiera vasului s a terminat cu esec deoarece dupa 24 de ore s-a desfacut. Urmeaza alta opreatie la cutia toracica poate reusesc sa i prinda iar vasul cumva. Am inteles ca sanse sunt minime 10% . ce se intampla cu lichidul imprastiat in organism?ce efecte sunt? Multumesc si va rog rugati-va alaturi de noi sa scape cu bine

Raspunsuri (1)

tot eu

acum 11 ani

Nu gasesc nici un raspuns aici? Doar un medic poate da raspunsul dar sunt cam rari pe aici. Asta e. Am sperat la un raspuns