va rog

Boli intestinale

Postata de elenmarin cu 12 ani in urma.

am 51 de ani si am dureri in partea dreapta jos aproape de incheietura piciorului care se lasa pe fata piciorului pana aproape de genunchi. Le am cam de aproape 7-8 luni, apar si dispar . va rog sa-mi spuneti cam ce ar putea fi si ce trebuie sa fac. multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai probabil durerea este cauzată de o afecţiune reumatismală pentru care ar fi indicat consultul unui medic reumatolog, dar în lipsa unui consult clinic nu pot fi eliminate ca şi cauze declanşatoare şi alte afecţiuni precum hernia inghinală, discopatia lombară, afecţiuni renale, etc.