ulei fecale?

Boli intestinale Colon iritabil Gaze intestinale

Postata de Utilizator11634849608 cu 2 ani in urma.

Am fost diagnosticat cu sindromul intestinului iritabil. De 3 zile mai exact, scaunul meu contine un lichid uleios care in vas este de culore inchisa ca si cand ar fi negru, insa pe hartie este de culoare galbena. Mentionez faptul ca simt nevoia de a merge la toaleta dar atunci cand o fac doar flatulez impreuna cu acest lichid. Maine ma voi duce la doctor dar as vrea sa stiu daca e ceva foarte ingrijorator. Mi s-a recomandat sa fac o colonoscopie Multumesc

Raspunsuri (2)

Simi

acum un an

Buna, si eu ma confrunt cu aceeasi situatie ca a ta, ai aflat cauza?

Utilizator11634849608

acum un an

Buna! Era din cauza ca am mancat gras, cu ulei de masline . Dupa ce am oprit consumul de ulei de masline mi-am revenit . Acum am grija la cantitatea de ulei pe care o folosesc. Multa sanatate!