Tratament Diaree culoare albă, ca o spumă lichidă, problemă care nu se oprește de 5 zile !

Boli intestinale Diareea calatorului

Postata de remy28 cu 9 ani in urma.

De 4 zile am o stare de greata și am avut de atunci diaree lichida și albicioasa de circa 3 ori pe zi. Menționez ca am încercat ceai de menta, pâine prăjită, etc dar degeaba... Mulțumesc anticipat !

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare si tratament adecvat. Intre timp, puteti utiliza smecta sau furazolidon sau imodium.