tomografie

Boli intestinale

Postata de vmin cu 14 ani in urma.

stie cineva daca un corp strain din plastic poate fi depistat prin tomografie computerizata? multumesc.

Raspunsuri (3)

carmiv

acum 14 ani

Cred ca poate fi identificat.Eu am facut CT abdominal si s-a vazut cam tot.Problema ca radiatiile sunt foarte puternice si acum regret ca am facut-o.Deci nu te stfatuiesc decat daca e o problema vitala.

vmin

acum 14 ani

Multumesc pt raspuns. Pentru mine e vitala pentru ca situatia in sine nu poate fi credibila si sunt intr-un impas mare, pt. ca doctorii nu ma cred...Oricum maine voi afla sigur ce se intampla, pt. ca sunt programat pentru investigatii. Problema e ca ma simt foarte rau si indiferent de rezultat nu stiu ce voi face mai departe...

irina

acum 7 ani

De unde ati scos-o si pe asta cu radiatiile. Cantitatea este mai mica decat la o radiografie dentara.