Tenie

Boli intestinale Cisticercoza Cisticercozele cisticerc Tenia Neurocisticercoza Tenia din carnea de porc
+3
Vezi toate grupurile

Postata de enyatutenkhamen cu 13 ani in urma.

Am o problema legata de parazitii intestinali si citind aici pe forum si in alte parti mi-am dat seama ca este vorba de tenie. Nu am observat nimic anormal in scaun, insa simt ceva ciudat cum "umbla" prin abdomenul meu, uneori am diaree sau constipatie si am pierdut destul de mult in greutate in ultima vreme. In momentul de fata nu ma aflu in tara si aici unde sunt nu am acces la servicii medicale. si nici nu pot astepta pana in vara cand ma intorc acasa.
Daca puteti sa ma ajutati va rog cu un sfat. Pot sa iau Zentel care se administreaza cate 2 comprimate dimineata timp de 3 zile sau sa iau Cesol in doza unica? Marea mea teama este ca daca viermele cu pricina este destul de lung apare pericolul de cisticercoza si de obstructie intestinala. Laxativul salin ar ajuta in acest caz?
Am mare nevoie de o parere avizata si nu de misto-uri. Am mare nevoie de ajutor, va multumesc!

Raspunsuri (11)

silvica

acum 13 ani

Mama mea in varsta de 54 de ani s-a confruntat ani de zile cu aceasta problema tenia si se simtea foarte rau. La recomandarea doamnei doctor Olenici din Bucuresti cu un tratament pe baza de plante a reusit sa elimine tenia cu tot cu capul ei. Intradevar a fost foarte neplacut dar asa si-a revenit si se simte foarte bine acum A ajuns la greutatea dinainte are pofte de mancare si vreu sa va spun ca am spus si la mamicile din sat si s-au consultat cu doamna doctor la tel si au eliminat foarte multi paraziti intestinal.Tel. doamni doctor este 0725816042 Sanatate multa

Am fost si eu de curand cu fetita mea la un cabinet cu aceasta problema si tot cu un tratament natural a reusit sa elimine parazitii. La doam,na doctor Preda tel 0766488202

acum 13 ani

Sanatate

florina

acum 13 ani

poti lua cesol este eficient ai grija este periculos

Liliana

acum 11 ani

Buna.
Cred ca am si eu o problema asemanatoare. Am slabit in ultima vreme in ciuda faptului ca mananc destul de mult. Poate ma poti ajuta cu un sfat.
Multumesc.

safta

acum 10 ani

cumpar praziquantel, niclosamid ,cesol, yosmen . Daca are cineva unul din ele sa ma anunte, va rog mult de tot.

Diana

acum 10 ani

am 2 cutii de Cesol aduse din Germania.daca va intereseaza ,costa 27 de euro cutia.

mihaela

acum 10 ani

Ma intereseaza Cesol; doresc sa stiu cite comprimate sunt intr-o cutie si data fabricatiei. Multumesc

amalia

acum 10 ani

Si baietelul meu are dureri de burta are 4 aniiam dat wormex si il dadeam seara cateva zile plangea noaptea de durere cred ca lucra siropul si intro zii am vazut o bucata in caca de ce va alb ca un matlung cam de 1 cm si lat cam de jumatate de cm dar am inteles cactenia se regenereazacace facuta din bucati sau cam asa ceva am terminat tratamentul dar nu stiu sigur cecera aia

amalia

acum 10 ani

Imi cer scuze pentru greseli dar aveam o confruntare cu baietelul meu care la 4 ani e foarte capos

cosmos

acum 9 ani

Cumpar cesol sau praziquantel.urgent!! tel 0768645944

MembruMobileApp1489605697

acum 7 ani

bună seara...ați găsit un tratament bun ..? as dori sa îmi fac și eu tratament ...simt și eu ceva ciudat și nu pot sa elimin acest parazit...va rog frumos aștept un răspuns de dumneavoastră