Stare de slabiciune...

Boli intestinale

Postata de ROBERT1278685 cu 12 ani in urma.

Buna ziua, dupa ce am scaun, invariabil, la 10-15 min. acuz o stare de sfarseala, de mare slabiciune, scaderea capacitatii de concentrare, ameteala, oboseala, usor dezechilibru etc....starea de "abia te poti tine pe picioare", care se perpetueaza pe intreaga durata a zilei ramasa pana la somnul de noapte...subliniez, aceasta stare o acuz numai dupa golirea intestinului gros si, uneori, dupa masa de pranz (atunci imi mai revin daca reusesc sa "atipesc" cateva minute), fara sa consum ceva mai "greu"...ajutati-ma va rog cu o indicatie, nu mai pot avea o viata normala...VA MULTUMESC ANTICIPAT!

Raspunsuri (11)

Medic Epuran

acum 12 ani

Aţi omis să descrieţi aspectul scaunelor - este vorba de diaree sau constipaţie? (foarte important)

ROBERT1278685

acum 12 ani

Este vorba de constipatie...am scaun in medie cam o data la 36-48 ore...mentionez ca de cateva luni sufar de depresie iar simptomele descrise au aparut o data cu administrarea unui antidepresiv (CYMBALTA)...Ar putea avea legatura sau e doar o simpla p***ancidenta?

ANA

acum 10 ani

La mine e la fel. scaun diareeic

TataNicu

acum 12 ani

Consumati alcool?

ROBERT1278685

acum 12 ani

Nu, foarte rar mai beau un vin de casa...

Medic Epuran

acum 12 ani

Starea de sfarşeală, de slabiciune, scăderea capacităţii de concentrare, ameţeala, oboseala, usorul dezechilibru pot fi determinate de administrarea acestui antidepresiv (CYMBALTA). Observaţi dacă această stare se menţine dacă întrerupeţi administrarea acestui produs.

Batrina Ioan

acum 7 ani

Sotul meu a avut un avc,acum 2ani si mai bine de un an are probleme atunci cind merge la wc.
Are stari de slabiciune in tot corpul si nu isi revine in ziua respectiva.A fost internat si la gastro-intestinal,dar fara nici un rezultat.Ce si cum sa-l mai aju

MembruMobileApp330297

acum 3 ani

Buna ziua,
30 de ani, am ceeasi stare de slabiciune dupa scaun. Aceasta stare se instaleaza dupa 15 minute si se prelungeste pe intreaga perioada a zilei.
Scunul este variabil. Diareic si normal.

Lorand

acum un an

Salut. Ai rezolvat problema? Si eu am aceleasi simtome. Mersi

MembruMobileApp1487227194

acum 11 luni

Bună Lorand,ai rezolvat problema?Și eu tre prin aceleași probleme

Lorand

acum 11 luni

Salut. Nu din pacate, se mai amelioreaza uneori dar reapare periodic