Scaunel cu sange(putin)?

Boli intestinale Colita Boala Crohn Tulburari gastro-intestinale Proctita ulcerativa
+2
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21573041619 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, de 2 saptamani am observat ca am scaunele cu sange in sensul ca odata sau maxim de 2 ori pe saptamana se intampla asta. La sfarsit observ putin sange pe scaunel si sange rosu pe hartie(nu am dureri, nu am ameteli). De regula mananc mult... am si fibre in alimentatie.Cat despre stres nu ma stresez, sunt foarte calm
Cateodata dupa ce mananc in epcial cartofi prajiti ma simt putin balonat dar asta mi se intampla si inainte...

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/prezenta-sangelui-in-scaun-cand-trebuie-sa-ne-alarmami_17541