Scaune foarte rare , constipat!?

Boli intestinale

Postata de MembruMobileApp307619 cu 8 ani in urma.

Buna ziua ! De cand ma stiu am scaune rare însă de o perioada ma sperie , este si cate o săptămana cand nu ma duc , e drept ca in ultima perioada nu mananc decât de maxim 2 ori pe zii..dar imi poate spune si mie cineva care e problema ? Nu consum alcool , nu fumez , mereu incerc sa mânac gras , care ar fii problema ? Multumesc

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 8 ani

Solutia este consumul de fibre alimentare, plus o hidratare corespunzatoare, nu consumul de alimente bogate in grasimi . Se gasesc tarate de grau la pungi, se consuma cate trei linguri, de doua ori pe zi, dizolvate intr-o cana cu apa . Doi litri de apa pe zi obligatoriu si daca poti cate trei kiwi pe zi . Rezolvarea este garantata . Aceste lucruri ar trebui sa intre in obisnuinta de zi cu zi.