scaune dese

Boli intestinale

Postata de ocsy cu 11 ani in urma.

acum 2 luni am descoperit la analize ca sotul meu are heliobacter pilori si a facut acel tratament cu amoxacilina metronidazol dupa care medicul a zis ca este bine si sa vina la control peste 6 luni . se simte bine doar ca acum are scaune dese 4 -5 scaune pe zi si are zgomote puternice in stomac. va rog ce puteti sa ma sfatuiti?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa excludeti o cauza infectioasa ( coprocultura, examen coproparazitologic) dupa care sa consultati medicul gastroenterolog pentru continuarea investigatiilor.

vasile

acum 10 ani

cred ca este un microb

Rodica Bilbes

acum 11 ani

Acum doua luni am fost diagnosticata cu Helicobacter Pilori si in prezent sunt in tratament cu tinctura de nuca neagra, capsule de pelin si capsule de cuisoare. Este un pachet foarte bun de detoxifiere si deparazitare.. Chiar ma simt mult mai bine. Am de gand sa continui cu aceste produse naturiste si in perioada de mentinere..

Florentina

acum 11 ani

Produsele Hulda Clark sunt bune si pentru Helicobacter? Eu folosesc de doua ori pe an pachetul pentru ficat. Acum 2 ani am avut hepatita si de atunci fac pachetul detoxifiant si deparazitar pt ficat. Desi sunt putin cam scumpe, au un efect nemaipomenit asupra organismului