scaune cu sange

Boli intestinale

Postata de maria1293 cu 12 ani in urma.

ce analize medicale mai pot face pt un copil de 4 ani care face cam la o luna scaune cu sange?sangele este inchis la culoare miros urat se afla la sffarsitul scaunului in scaun nu pe margine.Am facut colonoscopie si medicul a zis ca are o inflamatie la rect.Ne-a dat tratament cu salofalc si regim dat tot a facut si cu acest tratament.raspunde foarte bine la ciprofloxacina o luna de zile a avut scaune perfecte dar dupa o luna a inceput din nou.calprotectina fecala are valori mari,proteina c reactiva e pozitiva nu are salmonella,giardia,e-coli .Am facut si helicobacter pilory igg valorile crescute peste limite dar medicul a zis ca asta nu inseamna ca are bacteria.Ce poate sa fie ?suntem disperati de aproape un an nu-i dam de capat la boala.

Raspunsuri (3)

mogosoaia6A

acum 8 ani

Buna ziua ma intereseza cum a evoluat baietelul? Am in nepotel cu aceleasi simtome so nu reusim decloc sa I dam de cap . tot pe testament cu salofalk so regim alimentar. Stare generala p***a nu ia in greutate,so are dureri de burtica. Chair nu stim ce sa mai facem.

ancaraluca

acum 8 ani

Buna ziua ma intereseza cum a evoluat baietelul? Am in nepotel cu aceleasi simtome so nu reusim decloc sa I dam de cap . tot pe testament cu salofalk so regim alimentar. Stare generala p***a nu ia in greutate,so are dureri de burtica. Chair nu stim ce sa mai facem.

ancaraluca

acum 8 ani

Buna ziua ma intereseza cum a evoluat baietelul? Am in nepotel cu aceleasi simtome so nu reusim decloc sa I dam de cap . tot pe testament cu salofalk so regim alimentar. Stare generala p***a nu ia in greutate,so are dureri de burtica. Chair nu stim ce sa mai facem.