Scaun moale.?

Boli intestinale

Postata de Utilizator11627629859 cu 2 ani in urma.

Salutare tuturor, Am și eu o problemă cu scaun moale de 1 an și 3 luni , am făcut colonoscopie acum 9 ani și mi-au spus că am colon iritabil. În toți acești ani nu am avut nimic, până acum un an . De un an fac moale ,uneori crampi, și dureri. Iau probiotic și Lansoprazole dar nimic ,tot scaun moale și gaze.. Uneori și dureri de spate. Am un scaun pe zi chiar două imediat unul după celalalt. Nu am sânge în scaun , dar ce mă deranjează dimineața mă ia din pat să merg la toaletă. Rog din suflet dacă mă puteți ajuta cu un sfat. Mulțumesc frumos.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/colon-iritabil_10752