Scaun fregvent la copil?

Boli intestinale Intolerante alimentare

Postata de Utilizator11564078741 cu 4 ani in urma.

Buna ziua. Copil, 2,5 ani. Inaltimea 91 cm, greutatea 12 kg. Nu prea adauga. Este activ. Scaun deja 3 saptamini pina la 4 ori pe zi. Pina acum am avut asa o problema, dar ne-am gindit ca a primit prea multe antibiotice. S-a regulat cind a avut 1 an, a primit probiotice. Acum iar problema. A aparut de la o varsatura, de atunci nu a mai varsat. La 2 ani am dat analize la tranglutaminaza, rezultate negative, pina la indicele 2. Acum am mai dat o data,asteptam rezultate. In scaun sunt fibre musculare cu striati 12-14, fara striati 2-3, celuloza digerabila relativ fregvente, epiteliu 1-2, ph 5, acizi grasi rare. Ce ar putea fi?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/cresterea-si-dezvoltarea-copilului-cand-este-cazul-sa-ne-ingrijorami_10989