scaun cu singe

Boli intestinale

Postata de idam cu 10 ani in urma.

din ce cauza poate aparea la un copil de 15 ani singe in scaun nu prezinta niciun fel de dureri sau mincarimi la nivelul fundului

Raspunsuri (2)

Dan C.

acum 10 ani

O vizita la medicul de familie te va elucida.
Pana atunci, trebuie urmarita consistenta scaunului si de asemenea alimentatia. Nu tot ce se mananca se digera, pot exista fibre lemnoase (coji) de la diverse alimente care la iesire lezeaza peretele rectului.
In speranta ca nu e nimic grav, doresc multa sanatate.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate prezenta fisura anala sau hemoroizi anali fara alte simptome asociate. Este indicat sa fie examinat de catre un medic de specialitate.