Scaun cu sange proaspat

Boli intestinale

Postata de Alin113 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Am o problema pe care de ceva timp o tot aman,dar am inceput sa intru in panica.Azi dimineata m-am trezit cu o durere de stomac si cu o senzatie de facut treaba mare..la sfarsitul defecatiei am observat cateva picaturi de sange atat in wc cat si p hartie. Nu e prima oara cand se intampla acest lucru,dar nu am dat importanta atat de mare.S-a intamplat sa simt si intepaturi in zona anusului sau stari de disconfort.Poate fi ceva grav?La ce doctor ar trebui sa apelez?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

La un gastroenterolog. Cred ca este vorba despre hemoroizi interni care s-au rupt si sangereaza. Trebuie sa eviti constipatia.

Alin113

acum 11 ani

Multumesc.:)

popa alina

acum 11 ani

am avut o alunita pe sanul stang si mi s/a inflamat .am operat-o si la testul ihc rezultatul a fost; cd68negativ;mnf116pozitiv in mici fragmente de epiteliu pavimentos.ce inseamna