scaun cu mucus

Boli intestinale

Postata de ninor cu 10 ani in urma.

uneori imi iese un mucus cu lichid pe cale anala urat mirositor.si care nu poate fi controlat.as vrea sa stiu despre ce este vorba ?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi o infectie intestinala sau boala inflamatorie intestinala. Este recomandat sa efectuati examenul coproparazitologic si coprocultura. Daca rezultatele sunt negative, este bine sa consultati medicul gastroenmterolog in vederea efectuarii colonoscopiei.

Simona Andreea

acum 9 luni

Bună ziua am 55 de ani ma confrunt de 4 zile cu scaun mucos urat mirositor și ies des la toaletă ce tratament sa iau și ce ceai este
ceva grav?

Simona Andreea

acum 9 luni

Bună ziua am 55 de ani ma confrunt de 4 zile cu scaun mucos urat mirositor și ies des la toaletă ce tratament sa iau și ce ceai este
ceva grav?