Sangerari in scaun

Boli intestinale

Postata de Cosmin1994 cu 9 ani in urma.

Buna ziua !!!

Ma numesc Cosmin, am 20 de ani, si in urma cu cateva saptamani, am observat niste dare de sange pe hartie dupa scaun, totodata la o saptamana sau doua, mai tarziu, am avut la final de scaun, in fecala, o parte de sange rosu aprins, proaspat, de cantitatea unei picaturi. Momentan am observat ca am scaun normal, dar pot observa in el; niste punctulete foarte mici de rosu aprins, ca si cum ar fi sange.

Mai simt o anumita iritatie in partea inferioara a abdomenului, respectiv partea dreapta sau stanga.

Nu am greturi, nu am dureri severe de abdomen, ci doar crampe uneori inainte sa merg la WC.

Tin sa mentionez ca acum jumatate de an, am avut o durere in toate partile abdomenului urmata de o diaree cu picaturi de sange la final. Dar in acea vreme ma tratam cu un medicament antifungic, ce imi putea oferi aceste efecte secundare, conform prescriptiei. Insa de atunci, nu am mai avut probleme de genul acesta, ci doar mici discomforturi abdominale, balonari mai rar.

Sper sa primesc un raspuns sau un mic ajutor!! Multumesc!

Raspunsuri (2)

Cosmin1994

acum 9 ani

Ma ajuta cineva?

Utilizator11554934563

acum 5 ani

Ai rezolvat problema?