Sange in scaun

Boli intestinale

Postata de luluforte2000 cu 11 ani in urma.

Buna ziua si multumesc anticipat pt raspunsuri
Simptomele sunt nod in gat,nas infundat , mananc normal,dorm bine dar apar senzatiile astea care ma cam dau peste cap [ mai ales seara] iar acum o zi am vazut putin sange aprins in scaun, foarte putin intradevar dar nu am mai vazut asa ceva pana acum.
Momentan nu sunt in tara,o sa ajung in 20 de zile asa ca orice sfat este binevenit.
Laurentiu ma numesc si am 40 de ani,multumesc inca o data pt ajutor.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Orice sangerare anala trebuie investigata ; cauze posibile: hemoroizi, fisura anala, polipi, etc.
Asadar, un consult medical este necesar( + consult oRL pentru senzatia de nod in gat si nas infundat).