rog o interpretare daca se poate :

Boli intestinale

Postata de andreey90 cu 14 ani in urma.

COLONOSCOPIE :

se patrunde pana in ileon din care s-au examinat 20 de cm.
la nivelul canalului anal , 2 mici zone cu stigmate hemoragice punctiforme.
La nivelul ileonului , aspect burjonat pe alocuri , biopsii.

Poate fii cancer? la ce sa ma astept de la rezultatul biopsiei ?Ce boli s-au asocia la nivelul ileonului in conditiile date. multumesc

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 14 ani

Trebuie sa astepti rezultatul de la biopsie. Este adevarat ca este o saptamana de stres, de emotii,dar acel rezultat poate fi si negativ, nu este obligatoriu sa fie cancer. Ai putea sa mai faci din sange, analiza pentru determinarea markarilor tumorali CEA si CA 19-9 ,in caz ca nu le-ai facut,daca mai doresti niste raspunsuri in plus. Multa sanatate si liniste !