regim

Boli intestinale

Postata de torma cu 12 ani in urma.

am fost de curand descoperita cu helycobacter. am intoleranta la lactoze. am probleme cu fiara , e lenesa. ce regim sa pot face , ce sa pot manca.l ce medic sa ma duc pt ami face un regim alimentar. va multumesc.

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul intoleranţei la lactoză cea mai buna rezolvare a problemei este evitarea produselor lactate. Deasemenea regimul alimentar poate conţine supă de pui, carne sau legume, carne slabă de vită, viţel, porc, pasăre, peşte, paste, fructe proaspete, orez, unt de arahide, mazăre, fasole, etc. Indicat ar fi consultul unui medic de boli de nutriţie pentru stabilirea unui regim alimentar adecvat

torma

acum 12 ani

multumesc.dar totusi laptele fara lactoza il pot consuma.

Medic Epuran

acum 12 ani

Într-adevăr laptele fără lactoză poate fi consumat

torma

acum 12 ani

multumesc.