refacere mucoasa colon

Boli intestinale Strongiloidoza

Postata de ROBERT1278685 cu 11 ani in urma.

Buna seara,

Din suflet va rog daca-mi puteti recomanda un tratament de regenerare cat mai rapida a mucoasei colonului, afectiune determinata de o parazitoza intestinala si o disbioza intestinala, ambele mai vechi. Se manifesta prin constipatie (scaun, in medie, la 48 ore), astenie postprandiala (in special dupa ce consum o bucatica de carne, chiar daca nu consum decat carne de pui sau peste) si, ceea ce mi se pare a fi si mai ingrijorator, prin aceeasi stare accentuata de astenie dupa ce am scaun. VA MULTUMESC.

Raspunsuri (2)

Medic.Fares

acum 11 ani

Pentru refacerea tranzitului si a florei intestinale luati complexul de plante medicinale si argila Curatarea colonului, cate o lingura dimineata si seara, in iaurt, timp de o luna.In paralel luati la fiecare masa cate o capsula Digestie usoara (de la Fares) iar la 1 ora inainte de masa luati Enterolactis (probiotic), timp de 3 saptamani.

Emanuela

acum 7 ani

Buna ziua! Am o problema grava, de sanatate ,de un tip lung fac scaune cu sange, am fost internata in spital unde nu mi-au facut nimic, dupa care am decis sa ma duc la o clinica privata unde mi-au facut endoscopie dupa care am ajuns din nou la spital unde mi-au facut colonoscopie cu biopsie din care mi-a iesit ca am Imflamatie colonica nespecifica, nu mi-a administrat nici macar un tratament doar un regim din care nici acum nu m-am facut bine. Am nevoie de un ajutor, eu una nu stiu ce sa mai fac. Multumesc!