Probleme in zona abdomenului

Boli intestinale

Postata de Alexandra264 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! sunt o persoana cu virsta 31 ani , si de vri o 3 zile am inceput sa ma simt foarte rau bine ca acum 2 zile nu puteam nici sa merg de raul care il aveam ......am niste crampe al nivelul abdomenului, ma stringe de durere , dupa ce maninc un pic ma simt mai bine , dar cind vreau sa maninc simt ca imi vine sa vomit si nu prea pot sa maninc. am dureri dupa ceafa si in crestetul capului , si imi vine mereu gazele(garii)alea pe gura. va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat ce am de facut in cazul dat .....multumesc

Raspunsuri (3)

Paraziti intestinali

acum 11 ani

Aceste simptome sunt provocate de prezenta parazitilor intestinali. Este important sa mergi la un control sa faci un examen coproparazitologic, ori sa faci un pachet de detoxifiere si deparazitare Hulda Clark. Este foarte bun si sanatos

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul gastroenterolog pentru investigatii ( buletin de analize, ecografie abdominala, endoscopie digestiva superioara).

Alex

acum 11 ani

Este o infectie a colonului,evita pentru o perioada lactatele,condimentele,ardeii iuti usturoiul paprica scortisoara etc. si fructele ca mere , pere ,adica cele care nu sunt citrice.