probleme gastro-intestinale

Boli intestinale

Postata de angelsray cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Ma numesc Angela si locuiesc in Suceava. Am 25 de ani si de cateva luni ma simt foarte rau cu stomacul. Dupa ce mananc, in special dimineata, dar uneori se continua si tot restul zilei, am senzatia de stomac foarte incarcat (iau micul dejun in fiecare dimineata, mananc pe cat posibil la ore fixe, evit prajelile, mancarurile grase si tin sa mentionez ca mananc doar carne de peste sp***a), uneori greata, imi vine sa ragai dar nu reusesc, chiar ma chinui si ma simt ff rau. Si mai am o senzatie ff ciudata, parca as avea ceva in gat si tot ma chinui sa inghit.Starea asta de rau se prelungeste pe tot parcursul zilei cateodata. Tind sa adaug ca aceasta stare nu este zilnica dar este periodica, se repeta cam la 2-3 zile. Plus ca am observat ca am un stomac ff sensibil la schimbarile de temperatura.As fi foarte recunoscatoare daca mi ati putea da un sfat...ceva remedii.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Din cele descrise de d-vs pare a fi vorba de o gastrită în asociere/sau nu cu o esofagită de reflux pentru care recomand consultul unui medicgastroenterolog

nicu nedici

acum 11 ani

Buna seara mama sufera te tulburari gastro-insteninale se simte rau . Dupa orce mincare se simte rau stari de lesin , ea mai are inceput de diabet i-a multe pastile de inima, tensiune , ficat, si diabet.Ea era obisnuita dupa masa cu un medicament numit metrocoplamid. Va rog ce dieta alimentara poate lua?