probleme cu stomacul

Boli intestinale

Postata de Cristian19988 cu 11 ani in urma.

Am ajuns de la scoala am mancat pui la protap pe la 22:30 . A doua zis adica astazi ma simt o durere in jurul abdomenului urmata cu un fel de frisoane . Si in loc de mateerii fecale scot apa si putin caca.... Este din cauza puilui ?
Si ce trebuie sa fac ?

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Cauza acestei intoxicatii alimentare poate fi carnea care nu a fost suficient de bine patrunsa.Poate trece in 2-3 zile ,fara complicatii,asa ca nu este nevoie de tratament medicamentos. Medicamentele antidiareice nu fac altceva decat sa impiedice curatarea intestinului de microorganismele daunatoare si toxinele lor. Se recomanda compensare lichidelor pierdute si a electrolitilor cu ceaiuri, compoturi [ preparate proaspat, in casa ]. Dupa obtinerea unei stari generale mai bune a organismului, se trece usor la o dieta cu : banane , orez ,paine prajita ,etc.

Cristian19988

acum 11 ani

multumesc