Polipii colonici

Boli intestinale

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Care este regimul alimentar in adenocarcinom...

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

tatal meu a fost operat de cancer la colon.nu stiu foarte multe amanunte.in urma operatiei doctorul a taiat 30 cm de intestin.rezultatul biopsiei nu-l stiu exact.
este la prima serie de citostatice.nu stiu exact ce are voie sa manance dupa operatie si ce nu.si daca poate urma si un tratament naturist.nu suntsigura dar am inteles ceva de 2 polipi in metastaza.ce inseamna asta?va rog frumos daca ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi.multumesc.multa sanatate.

silviu

acum 11 ani

tatal meu a fost operat de ancer de colon, cu metastaze, gradul 4.Operatia a fost in oct 2012; puteti sa-mi spuneti va rog cum a decurs la tatal dv tratamnetul, chimioterapia, amanunte de aceasta perioada f grea va rog? [email protected] sau 0723 341735. Multumesc!