poate fi apenticita

Boli intestinale

Postata de yrynel_91 cu 12 ani in urma.

ma doare de 6 ani in partea dreapta si am gaze ar puntea fi apenticita de atat timp

Raspunsuri (7)

DA!!!!!

acum 12 ani

Dar de ce nu te-ai dus la medic daca ai probleme de 6 ani? Numai un medic care te consulta, iti face o echografie, poate sa spuna care-i problema. Mergi la medic, intai la medicul de familie, apoi eventul la un specialist la care te trimite acesta. Sanatate.

yrynel_91

acum 12 ani

am fost si la un medic specialist pentru asta si toti miau spus gaze intestinale dar tot nu mia trecut si ma intreb daca puteam rezista ata timp cu apenticita. Nu faceam penitonita pana acuma ?

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi indicat să oferiţi mai multe detalii legate de această problemă a d-vs. Oricum nu cred să fie vorba de durere în cazul d-vs, deoarece aţi fi apelat la un medic după atâta timp, ci mai degrabă de o jenă care ar putea fi provocată de o varietate de afecţiuni, în funcţie de localizarea ei şi de semnele şi simptomele care o însoţesc. Încercaţi să daţi mai multe detalii (cînd apare?, dacă este legată de alimentaţie?, intensitate? etc.)

yrynel_91

acum 12 ani

sintomele sunt mai intai simt cum jos in zona apendicului ami fac zgomote si rare ori ma doare am si greata si stare de oboseala

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomand efectuarea unor radiografii abdominale cu substanţă de contrast (tranzit baritat) pentru a evidenţia eventualele probleme ale tubului digestiv

yrynel_91

acum 12 ani

am fost la 4 medici pana acum si unul dintre ei medic chirurg iar acesta mia spus apenticita neconceputa eu ma intreb daca dupa atat timp poate fi vorba de asta

pamona

acum 12 ani

nu dred ca ai apenticita mai consulta medici