paraziti intestinali

Boli intestinale

Postata de puscasu florentina cu 10 ani in urma.

ce medicamenrte se folosesc de regula pentru ei am opservat cu ochiul liber in material fecala viermi mici de culoare alba de dimensiune cam 1centimetru maxim

Raspunsuri (8)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Va recomand sa va adresati cat mai urgent unui serviciu de Parazitologie pt analize amanuntite (exista mai multe tipuri de paraziti intestinali) (de ex. Spitalul Colentina).

puscasu florentina

acum 10 ani

Multumesc pentru informatie

Claudia

acum 10 ani

Iti recomand cu incredere tratamentul detoxifiant si deparazitar al Dr. Hulda Clark.

http://***.ro/articol/Pachete/Pachet_Dr._Clark_-_deparazitar/Tratament_detoxifiant_si_deparazitar_pentru_18_zile_-213.html

Impreuna cu regimul alimentar, vei elimina parazitii in doar 18 zile. Este esential ca toti membrii familiei sa faca o cura de deparazitare pentru a preveni o noua reinfestare!

puscasu florentina

acum 10 ani

Am inceput sa iau metronizadol arena 250 mg cate 3 pe zi iar copilul 2 pe zii

Claudia

acum 10 ani

ai grija cu metronidazolul!! Afecteaza ficatul!

puscasu florentina

acum 10 ani

Multumesc pentru advertizare

puscasu florentina

acum 10 ani

Multumesc pentru advertizare

Adriana

acum 8 ani

Si eu am paraziti intestinalii...am luat Abendazol 2 intr-o zi si doua peste o saptamana,am refacut analiza dupa 5 zile de la ultima tura de pastile, in prima analiza scria ca am Foarte fregventi chisti de Blastocystis hominis (paraziti intestinali) dupa tratamentul cu Albendazol 200 mg ,am asteptat 5 zile si am repetat analiza, rezultatul Fregvenți chisti de Blastocystis hominist, singura schimbare dupa tratament era ca la prima analiza scris Foarte frecvenții chisti,iar dupa tratamentul cu Albrndazol am repetat analiza si scria Frecventii ..acum am luat Metronidazol arena 250 mg de 3 ori pe zi timp de 10 zile,acum astept sa repet analiza,dar problema e ca medicul a zis ca pot manca orice,dar farmacistele au zis sa nu mai mananc lactate,dulciurii,doar ca am aflat cam la jumatatea tratamentului si normal ca mam abtinut cum am aflat,oare din cauza ca am mancat o clatita,o placinta cu branza a afectat tratamentul? E riscu sa nu fi scapata de ei din cauza la 2 clatite,putin tort si placinta cu branza? ciocolata ,lapte nu am consumat doar ce am scris mai sus in prima saptamana de tratament..oare din cauza asta e posibil sa nu fi scapata de paraziti? Sau sa nu isi fi facut pastilele efectu?