Operatia de eventratie

Boli intestinale

Postata de Ionela-Maria89705 cu 12 ani in urma.

Buna seara. Unde se poate face o operatie de eventratie si cu ce costuri.Operatia este pentru mama mea care are 51 de ani si in urma cu 15 ani a avut o interventie pe latura genitala,(nu stiu exact cum se numeste, dar i-au scos tot )si acum are o aderenta foarte mare cu dureri groaznice. I s-a recomandat sa faca o eventratie. V-as ruga sa ma indrumati undeva cu costuri nu foarte mari, am inteles ca plasa care se pune este decontata intr-un anumit procent de Casa de asigurari.
Va multumesc !

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

Tatal meu a fost operat de hernie in nov 2011 si nu a platit nimic. I s-a pus si plasa pt ca avea hernie mare. Costurile operatiei au fost suportate de casa de asigurari. Tatal meu a fost operat la Iasi, de dr chirurg Statescu.

Ionela-Maria89705

acum 12 ani

Multumesc. M-ar interesa un spital in Bucuresti, e mai aproape de mine.

marghescu anghelina

acum 10 ani

la spitalul colentina dr.Gabriel Lepadat