o umflatura in zona intestinului gros

Boli intestinale

Postata de ELE27 cu 13 ani in urma.

buna am si yo o nelamurire de ceva timp in urma am o durere knd ies cu scaunul si persista ceva timp dupa,am observat k am ca o umflatura in zona intestinului chiar pe margine cu ce as putea sa skap de el???multumesc pt intelegere

Raspunsuri (11)

Iuli

acum 13 ani

Ce inseamna ca ai o umflatura in zona intestinului, chiar pe margine? Intestinul are 6m si se gaseste in tot abdomenul. Care zona si care margine?

ELE27

acum 13 ani

DA ESTE PE MARGINE PE MARGINEA FUNDULUI SCUZAMI EXPRESIA IN EXTERIOR

Carpe Diem

acum 13 ani

Probabil este vrb de hemoroizi! insa cel mai bun raspuns il veti primi de la un gastro-enterolog, la fel si un tratament adecvat. Daca doriti intrati la rubrica Hemoroizi pt a vedea si alte intrebari legate de aceasta afectiune sau dati la cautare sus Hemoroizi sa comparati simtomele.

ELE27

acum 13 ani

SI DAK AR FI VORBA DESPRE ASA HEMOROIZI CU CE AS PUTEA TRATA SI DE LA CE SA FAKU??DIN CE KUZA??MERSI

Iuli

acum 13 ani

Vrei sa zici in zona anusului. Da, sunt hemoroizi. Cauta informatii pe Internet, vei gasi o tona. Cel mai bine este sa mergi la medic. El iti recomanda tratament si un anumit stil de viata, o dieta etc.

Gabi

acum 13 ani

Intra pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz. Multa sanatate.

cata

acum 13 ani

Buna ziua,am si eu o nelamurire. De cateva zile de cand ies cu scaunul,mereu pe hartia igienica gasesc sange rosu - deschis .Poate fi doar o fisura sau ceva mai grav .Va multumesc anticipat.

carin

acum 13 ani

Ai mare grija cu aceasta sangerare.Poate sa fie de la hemoroizi ceea ce se trateaza destul de usor cu alifii sau cu bai de sezut.Sau ceva mai grav poate fi de la stomac asa cum am patit eu.Daca e corect ceea ce ai spus de culoarea sangelui (rosu deschis )e de la hemoroizi care pot fi si interni si externi.Trebuie mers la medicul de familie care iti va explica mai multe.Sanatate!

ann

acum 11 ani

buna am si eu o mika intrebare,am dureri in burta as zice eu de intestin kam vreo 20cm de la kapat dupa skaun dar nu sunt permanente, am konstipatii ,hemoroizi , kitio data singerari, dar mai mult ma nelinistesk durerile estea puternice kare persista kiteva minute,la medik nu mam adresat ku durerile mii frika ,si inka de colonoskopie

roxana

acum 11 ani

buna am si eu o intrebare,de 6 luni am niste dureri de mijloc si se lasa pe fese,imi simt fesele amortite si zona genitala.am probleme cu digestia din aceasta cauza,dupa scaun mi se inflameaza anusul la iesire.folosesc o crema pt anus inflamat dar problema este alta care ma sperie cand imi dau cucrema simt inauntru o umflatura,nu pe marginea intestinului in capat.m ar putea lamurii cineva?

Ana

acum 10 ani

Fetita mea de 2 ani face fisura anala foarte des
. Prima data am avut la 4 luni. Am tratat cu crema proctolog si am tratat si constipatia. Problema revine desi incerc sa-i dau multe lichide, actimel, cu fructele nu stam foarte bine. Am observat ca e intarit in jurul anusului.