O inflamației pe colon

Boli intestinale

Postata de Andreea.gabriela cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Sunt sub tratament pastile salofalk(500mg) si supozitoare salofalk... Doctorul mi a spus ca nu ar fi indicat sa mai gasesc sânge in scaun ... Adevarul e ca 3 saptamani nu s a întâmplat lucrul acesta dar de cateva zile gasesc sânge in scaun si am dureri de spate... Ce as putea sa fac? ... Astept un raspuns.... Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este bine sa consultati medicul gastroenterolog pentru evalaure si tratament adecvat.
De asemenea, este bine sa va vada si un medic reumatolog.