nu stiu ce sa cred

Boli intestinale

Postata de angi298310 cu 11 ani in urma.

salut, comunitate!
de vreo luna si ceva ma chinuie o durere...mai mult o balonare in partea dreapta sub coaste.
Simptome: balonari abdominale (atat in partea de jos a abdomenului, mai rar, cat si pe linia colonului), zgomote intestinale, balonare destul de zgomotoasa dupa consumul de lapte dulce, scaune regulate (in fiecare dimineata dar nu mereu formate, cateodata usor moi).
Investigatii: teste de sange complete (hemoleucograma, bilirubina, sideremie, vsh, trigliceride, colesterol, transaminaze etc...) care cu excepatia colesterolului care a iesit 203 restul sunt ok si ecografie abdominala in urma careia s-a identificat o calcifiere pe ficat. Am inceput sa beau ceau de menta cu musetel si a parte din simptome au inceput sa dispara. Am ramas cu sanzatia de balonare in partea dreapta, sub coaste, care ma deranjeaza numai cand stau pe scaun la birou, cocosata.Va rog sa-mi dati un sfat. multumesc frumos!

Raspunsuri (4)

angi298310

acum 11 ani

am uitat sa spun ca pe parcursul unei zile aceeasi senzatie, dar mai mica de intensitate,o simt si in stanga sub coaste.

Prezenta parazitilor intestinali

acum 11 ani

aceste simptome le-am avut si eu in trecut. Am facut un examen coproparazitologic si medicul a gasit giardia. Am folosit zentel 3 luni de zile fara nici un efeect, insa am descoperit pe un site "un pachet minune" pentru paraziti. Iti las linkul sa te documentezi

***/articol/Pachete/Tratament_deparazitar/Tratament_detoxifiant_si_deparazitar_pentru_18_zile_%28Pachet_Hulda_Clark%29-213.html

angi298310

acum 11 ani

este posibil sa existe o legatura intre parazitoza intestinala si calcifierea de pe ficat pe care am descoperit-o acum, la ecografie???? ultima ecografie am facut-o acum 2 ani, in decembrie, si nu aveam nimic pe ficat.
multumesc pt raspuns

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Foarte probabil suferiti de un sindrom de intestin iritabil.
Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog pentru evaluare si recomandari.