mancarimi

Boli intestinale

Postata de membru269189 cu 8 ani in urma.

Rog un medic special sa ma ajute cu o problema ,,,mancarime in zona anusului ce poate fii mai exact??

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Cauzele locale pentru pruritul anal pot fi multiple: paraziti intestinali , fisuri anale, boli cu trasmitere sexuala. Va recomand sa consultati un medic dermatolog , sa efectuati un examen coproparazitologic, sa va dozati din sange Bilirubina totala , directa si indirecta .