Ma trezit o stare de voma

Boli intestinale

Postata de samirutzo cu 10 ani in urma.

Buna am 23 de ani,de fel nu sunt genul care sa mi se faca rau,bolnavicioasa,putin probleme la cap din cauza tensiunii prea mici care sare de 100 odata la luna dar..ma descurc.Cu o seara inainte am luat jumatate de ketonal din cauza durerii mari de cap pe care o avusesem.Am adormit foooooarte bine,peste noapte m.am trezit de vreo 2 ori,cu o sete fooarte mare,eu care consum cu greu apa,inseara aceea visam ca beau apa,atat de sete mi-a fost!Ca la 8 dimineata sa ma trezesc brusc cu o stare de voma.Am fost am vomat fara nicio problema si asta a fost! dar fara pic de greata,durere stomacala sau ceva!eu ultima oara cand am vomat a fost acum 2 ani,si am stiut de ce ...suc negru,dar cu o zi inainte am consumat produse normale..ma gandesc sa fie din cauza ketonalului?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Posibil , ac***a in vedere ca poate afecta mucoasa gastrica. Daca se mai repeta, este bine sa consultati medicul gastroenterolog.

samirutzo

acum 10 ani

multumesc :)