Intrebare

Boli intestinale

Postata de Andrei.Burlacu cu 9 ani in urma.

Buna ziua! De aproximaiv 2 luni, in unele dimineti dupa aproximativ 1 ore dupa ca ma trezesc am niste dureri de burta BURTA NU STOMAC, care dureaza aproximativ 15 minute cam de o intensitate aflata undeva la 4-5, aceasta durere mai aparand doar maxim inca o data pe zi pana in ora 10-11. Ma trezesc la ora 5.30, durerea aparand undeva pe la ora 7 dimineata. Nu stiu daca are legatura.. am avut infectie urinara, deabea am scapat de ea. Va rog ajutati-ma. Nu cred ca este gastrita deoarece am niste dureri usoare.. nu puternice si nu apar in fiecare zi! mutlumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog ( sau internist) pentru evalaure si tratament corespunzator. Dupa descriere, sunt dureri colicative, care trebuie investigate.

Andrei.Burlacu

acum 9 ani

Dar nu poate fii de la faptul ca nu mananc? Adica mananc undeva pe la ora 8.00 si durerea nu prea mai apare..