In cat timp de vindecă gastrita?

Boli intestinale

Postata de Utilizator11627502823 cu 2 ani in urma.

Bună seara,numele meu este Andreea și am probleme cu stomacul de câțiva ani.
Am fost diagnosticată cu gastrită cauzată de ibuprofen acum un an jumătate după o criză mai severă,am primit tratament după analize cu Gaviscon si Nexium si pentru o perioadă bună de timp nu am mai avut probleme înafara faptului ca au intervenit tulburări intestinale(nevoia incontrolabilă de a fecaliza si dureri abdominale suportabile spre severe câteodată) acum mi a revenit problema cu gastrita si nu mai funcționează nici Nexium nici Gavisconul.Este posibil sa se fi transformat intr o altă problemă?
Mulțumesc anticipat oricum răspunde

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ulcerul-gastroduodenal/tot-ce-trebuie-sa-stiti-despre-gastrita_17305