hemoroizi

Boli intestinale

Postata de maronica cu 13 ani in urma.

am hemoroizi de 30 de ani.am incercat tratament medicamentos dar as dori daca poate sa ma ajute cineva cu tratament naturist sau de alta natura.am dureri ,sunt umflati,cred ca am si o fisura anala care a sangerat acum 7 zile,2 zile la rand.daca se poate as vrea sa stiu ce pot manca in aceasta perioada.va multumesc!

Raspunsuri (14)

floryny

acum 13 ani

Poti incerca sa faci bai calde de cateva ori pe zi, timp de 10 minute. Cumpara de la farmacie si unge-te cu crema hemoroidala (Varixinal gel) sau i-ati supozitoare pentru zona afectata. Incearca sa bei cel putin 2 l de apa pe zi. Poti manca fructe, legume, cereale integrale...Se vor evita mancarurile iuti, grasimile. Poti consuma cat mai multe supe, ciorbe.

ionica

acum 13 ani

Incearca sa-ti faci bai calde cu plante medicinale. Ia vitamina C ,3 tablete pe zi timp de o luna. Fa-ti bai de sezut cu ceai din coada calului, hemoroizii se vor retrage dupa cateva bai.

maronica

acum 13 ani

iti multumesc!

elena

acum 13 ani

Combate constipatia. Foloseste supozitoare si crema Proctoglyvenol, sunt f eficiente.

maronica

acum 13 ani

am notat.multumesc.

taisia

acum 13 ani

ai mare grija la folosirea supozitoarelor, acestea pot provoca iritarea colonului, proctogyvenoul este foarte bun, dar nu folosit perioada mare, constipatia si hemoroizi sunt datorita faptului ca ceva nu merge bine in organism, deci trebuie un control la gastroenterolog , tratand cauza dispare si efectul.
sanatate multa!

claudia

acum 13 ani

folositi drojdia de bere ....este ffff buna si are foarte multe proprietati

claudia

acum 13 ani

doctorita mea mi-a recomandat reprize de bai reci

c-tin

acum 13 ani

pelinul e foarte bun asa m-a invatat cineva dar eu am pus si menta de pe camp,musetel,coada calului le pui intrun vas (lighean) torni apa fierbinte peste ele dupa care stai desupra la aburi,si important de fiecare data dupa ce mergi la toaleta sa te speli faci mai multe bai cu pelin eu mai fac si iarna caci e destul pelin pe camp.inainte de acest tratament sangeram foarte mult acum deloc doar o data de doua ori pe an si atunci putin.multa sanatate.

maronica

acum 13 ani

nici nu stiu cum sa va multumesc tuturor pt aceste sfaturi pe care le-am si pus in practica.chiar au dat rezultate.eu am facut un singur lucru:dupa scaun si igiena locala timp de 1 ora am facut miscari cu anusul pentru a descongestiona zona de sangele care stagna acolo.miscarile au fost inverse celor de defecare.acum nu am dureri hemoroizii s-au retras.

maronica

acum 13 ani

apelati la site-ul hemoroizi info.ro .este minunat!!

mihaiela

acum 13 ani

cina ma ajuta si pe mine in detali pt boala crhon sint fff agitata si nervoasa si am scaune foarte dese desi fac dieta pt asa ceva multumesc..

ilie

acum 9 ani

pentru hemoroizi vitamina c este remediul , vasele devin friabile in absenta vitaminei c si se sparg, mancati legume verzi foarte verzi care contin vit c , macesul are cea mai mare cantitate de vit c.

Alex

acum 9 ani

Un tratament clasic pentru hemoroizi, o operatie poate ajunge la un pret considerabil (2100 RON!!!!), la care se adauga regim alimentar de lunga durata. Cunosc un apicultor din zona moldovei, Suceava, care are o crema pe baza de preparate apicole care te scapa definitiv de problema. De obicei hemoroizii reapar in timp. Daca vrei, sa il contactezi, numarul meu este 0742215189 sau poti intra pe o adresa de internet. Aici: http://www.miere-propolis.ro/ro/produse/prophem.php