helicobacter pylori

Boli intestinale

Postata de Catalintal cu 11 ani in urma.

buna seara, am o matusa care are 59 de ani, si a fost diagnosticata cu helicobacter pylori, si i s-a dat sper administrare omeprazol, ospamox de 10000, claritromicina de 500 cate 1 din fiecare dimineata, cate 1 din fiecare seara, si de 3 ori pe zi metronidazol. INtreb daca tratamentul este bun sau dacamai trebuie adaugat ceva, si in ce ar consta regimul alimentar? Oare este o boala transmisibila??

Multumesc

Raspunsuri (1)

Sigada

acum 11 ani

Daca doriti o adoua opinie asupra diagnosticului sau informatii sauplimentare, puteti contacta medicul de garda al site-ului prin completarea unui formular //sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online