gaze necontrolate

Boli intestinale

Postata de catalin091 cu 13 ani in urma.

imi bolborosesc matele in partea stinga si am gaze necontrolate de citiva ani ce medicamente sa iau

Raspunsuri (5)

LULU

acum 13 ani

mergi la un medic homeopat.

parker

acum 13 ani

Sotul meu a suferit 1an de aceste gaze si nici un tratament nu dadea rezultate,pana cand s-a adresat unui medic gastroenterolog.I-a depistat la analize Helicobacter pilori si o hiperaciditate din cauza carora s-ar fi produs aceste gaze. De cand a facut tratamentul au disparut si gazele. Vreau sa -ti sugerez sa te adresezi unui medic si sa nu faci tratamente dupa ureche.

calman emilia

acum 13 ani

nu amesteca alimentele

emilia calman

acum 13 ani

mergi la un madic gastroenterolog

ramona

acum 13 ani

Sunt balonata de vreo doua saptamani, abdomenul meu se umfla imediat ce mananc ceva, chiar daca cantitatea de mancare e mica in ultima vreme. Si in acelasi timp am momente in care imi bolborosesc intestinele de parca as fii plina cu apa. Vreau sa mentionez ca am avut helicobacter pilori. Mi-a aparut in anul 2000 si am luat tratamnt cam 3-4 ani la rand imi aparea primavara si toamna si acum vreo 3-4 ani am fost diagnosticata si cu un colon iritabil. Credeti ca mai are rost sa ma adresez medicului?