gastroenterocolita sau altceva?

Boli intestinale

Postata de teo23 cu 11 ani in urma.

Baietelul meu de 2 ani si 2 luni se plande de dureri de burtica, a facu 1 zi diaree insa ieri nu a mai facut doar a vomitat o data, astazi se plange din nou de burtica, febra nu a facut, si nu stiu simt ca-i miroase respiratia a acetona. imi puteti spune un sfat? multumesc

Raspunsuri (2)

selena

acum 11 ani

mergi si fa-i analize,e posibil sa aiba jardia

lili

acum 11 ani

poate a mancat ceva care nu i-a " cazut bine" ; daca nu e asta, poate a luat un virus.. au avut aceleasi simptome si piticii mei, pe rand.. i-a tinut cam doua zile pe fiecare; au facut si putin febra, asa ca le-am dat panadol si nurofen, iar pentru burtica, ercefuryl si hidrasec, plus regim alimentar ( orez, carne fiarta, morcov fiet, supa); pentru mai multa siguranta e bine sa luati legatura cu medicul. multa sanatate!