Gastrita

Boli intestinale

Postata de kktuttza cu 14 ani in urma.

De o saptamana am observat usoare sangerari in scaun. Eu am o gastrita acida de mult timp si mi-e teama sa nu cumva acest lucru sa fie o agravare a gastritei. Am luat insa si o luna de zile niste vitamine si minerale si am inteles ca exista si probabilitatea sa fie un efect al acestora. Nu am simptome, nu am dureri. As dori sa stiu daca e ceva grav si trebuie sa ma alarmez. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 14 ani

Ai tratat gastrita ? In timp ,netratata se poate transforma in ulcer. Depinde ce culoare are sangele din scaun.........daca este rosu, proaspat, atunci cauza cea mai des intalnita sunt hemoroizii. Daca are o coloare inchisa, digerat, atunci cauza poate fi de natura gastrica. Ar fi bine sa faci niste analize de laborator, sa vezi daca nu ai deja o anemie, plus o gastroscopie, mai ales ca ai acea gastrita eroziva,datorata aciditatii. Mergi la un cabinet de gastroenterologie. Multa sanatate ! Vitaminele nu pot fi cauza acestei sangerari.