fisura anala

Boli intestinale

Postata de leoaika cu 11 ani in urma.

TATAL MEU SUFERA DE FISURA ANALA,A FACUT COLONO_SCOPIE,A FOST LA MAI MULTI MEDICI,A FACUT MAI MULTE TRATAMENTE DAR DUREREA PERSISTA,SE MAI AMELIOREAZA PUTIN IN TIMPUL TRATEMENTULUI DUPA CARE REVINE.AS DORI SA STIU DACA ACEASTA AFECTIUNE POATE FI VINDECATA SI DACA EXISTA UN TRATAMENT EFICIENT??TATAL MEU ARE 64 DE ANI SI A DESCOPERIT ACEASTA BOALA IN URMA CU 1 AN DE ZILE,IN URMA CU DOI ANI A FOST OPERAT DE HEMOROIZI!!!ASTEPT UN RASPUNS!!VA MULTUMESC!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, fisura anala poate fi vindecat;un rol esential il are regimul igieno-dietetic ( in special preventia constipatiei) .
Tratamentul este recomandat de catre medicul curant ( chirurg) care poate evalua corect leziunea .