fisura anala

Boli intestinale

Postata de Teo96 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Ma numesc Teodora si am 14 ani.DE 3 zile sangerez cand merg la baie, in special la scaune.In urma examinarii unui chirurg, acesta m-a diagnosticat cu fisura anala.Mi-a spus ca trebuie sa fiu supusa unei inrevantii chirurgicale.Eu vreau sa va cer o a doua opinie.Dumneavoastra credeti ca e nevoie intradevar de o operatie?Mentionez ca nu am dureri, usturimi sau mancarimi in acea zona.Nu stiu ce sa fac.

Raspunsuri (3)

mary

acum 12 ani

Mergi la Proctoclinic la dr Ungureanu cu programare iei nr de pe net clinica este pe Buzesti si te va examina .Eu m-am tratat la dansul cu un preparat cumparat de la clinica si m-am facut bine dar eu am fost destul de grav ca aveam dureri .nu apela la interventie chirurgicala .posibil sa ai doar hemoroizi depinde cum te-a examinat dr la care ai fost .....ai vazut rana pe monitor ?pt ca deobicei daca exista o fisura tebuie sa fie si dureri .mergi cu incredere la acest dr fara sa ii spui ca ai mai fost si in alta parte si sa vezi ce spune si dansul .sanatate .

Teo96

acum 12 ani

Pai eu am sigur fisura anala.Dar dupa tuseul rectal, manusile doctorului erau imaculate, nu aveau nici macar un strop de sange.De aceea, mi se pare ambigua aceasta problema.

Teo96

acum 12 ani

Va multumesc pentru ajutor.