dureri stomac?

Boli intestinale

Postata de MembruMobileApp1512311445 cu 6 ani in urma.

De un an de zile ma deranjează stomacul. De exemplu mănânc cina, la jumatate de ora începe să mă doara stomacul si sa ma bolboroseasca iar după toate astea la stomac ma stric la burta. Sunt satul de imodium il urăsc. Din cauza celor menționate mai sus, iau imodium după fiecare masă. Mi-am facut analizele și nu sufer de nimic infectios. Dor la stomac am fost tratat de H Pilory si cred ca acum am o gastrita. Intrebarea mea ar mai fi dacă gastrita si cu colin iritabil dau asa des diaree,

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/sindromul-de-intestin-iritabil-sii_560